Jak otworzyć salon fryzjerski dla psów

Salon fryzjerski dla psów to miejsce gdzie nie tylko można obciąć swojego pupila ale także punkt ogólnej pielęgnacji tych zwierząt, a nawet ich stylizacji lub kreowania psiej mody. Usługi groomerskie bo tak również nazywa się ten rodzaj usług obejmują zarówno typowe czynności fryzjerskie, jak i kąpiel, suszenie, rozczesywanie, trymowanie (usuwanie martwej sierści), a także strzyżenie i pielęgnację uszu lub pazurów.

Aby założyć salon trzeba być miłośnikiem psów. Tylko bowiem wówczas będziemy w stanie nad nimi zapanować i dobrze wykonywać swój zawód. Pamiętajmy, że każdy pies ma swoje przyzwyczajenia i zachowania. Rzadko który spokojnie stoi na stole i pozwala na wszystkie zabiegi tym bardziej obcej dla niego osobie.

Moda na salony urody dla psów dopiero się rozwija dlatego też nie ma wiele szkół kształcących w tym kierunku. Więcej jest za to kursów przygotowujących do tego zawodu.

Obok salonów stacjonarnych usługi groomerskie można świadczyć także w domach klientów.

Wymagania wstępne

Aby założyć salon fryzjerski dla psów nie ma konieczności uzyskiwania dodatkowych zezwoleń koncesji czy też wpisu do rejestrów działalności regulowanej. Wystarczającym jest zarejestrowanie działalności gospodarczej na ogólnych zasadach. Więcej o tym w dalszych krokach poradnika.

Nie ma też obowiązku posiadania szczególnych kwalifikacji czy też zatrudniania osób o takich uprawnieniach. Istotnym jest aby pracownik lub prowadzący salon posiadali odpowiednie predyspozycje do obchodzenia się z psami i znali zagadnienia behawiorystyki lub psiej psychologii. Dobry pracownik musi bowiem umieć uspokoić psa, zminimalizować jego stres związany z wizytą, a także umieć uchronić się przed ewentualnymi atakami agresji i wiedzieć jak w takiej sytuacji postępować.

Okolicznością dyskwalifikującą lub ograniczającą prowadzenie salony fryzjerskiego dla psów będzie uczulenie na ich sierść.

Formy prowadzenia działalności

Salon fryzjerski dla psów można prowadzić wybierając formę:

zarobkowa działalność nierejestrowa

zarejestrowanej działalności gospodarczej w dowolnej formie, poza spółką partnerską

Twoja firma może być zarejestrowana jako:

jednoosobowa działalność gospodarcza

spółka cywilna

jedna ze spółek prawa handlowego: spółka jawna, spółka komandytowa, spółka komandytowo-akcyjna, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółka akcyjna

Jeżeli chcesz założyć lub prowadzisz działalność gospodarczą związaną ze strzyżeniem i pielęgnacją psów, użyj następującego numeru PKD:

96.09.Z Pozostała działalność usługowa, gdzie indziej niesklasyfikowana. Obejmuje ona m.in. działalność usługową związaną z opieką nad zwierzętami domowymi w zakresie wyżywienia, pielęgnowania, strzyżenia, pilnowania i tresury.

źródło: https://www.biznes.gov.pl/

Komentarz

  • JamnikJamnik Unconfirmed, Użytkownik

    Mój kumpel zaczynał od sklepu zoologicznego. Fakt faktu, najważniejsza jest miłość do zwierząt.

  • PrzemekPrzemek Użytkownik

    Ja może dodam od siebie, że MEGA WAŻNE jest zbadanie konkurencji i oszacowanie opłacalność takiego salonu zanim się w ogóle zdecyduje go otworzyć. Można to dosyć prosto zrobić biorąc pod uwagę wielkość miasta, liczbę konkurentów, koszty i ceny. Jest nawet gotowy kalkulator online do wyliczenia opłacalności salonu groomerskiego tutaj:
    https://www.jakotworzycsalondlapsow.pl/index.php/2021/02/03/czy-oplaca-sie-otworzyc-wlasny-salon-groomerski/

    W ogóle https://www.jakotworzycsalondlapsow.pl to fajna stronka mojego kolegi. Ma na przykład darmowy biznes planu salonu groomerskiego, a przeważnie są wymagane przez Urzędy Pracy lub inne przy ubieganiu się o dotacje. Oczywiście kolega przy okazji sprzedaje swoje usługi jak automatyczne SMSy do klientów groomera z przypomnieniami o jutrzejszej wizycie, prowadzenie facebooka czy strona www salonu, ale wiele wiedzy można z niej za darmo wziąć.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kto jest online 0

W salonie u Pani Kasi byłam już drugi raz na strzyżeniu mojego psiaka. Z czego jestem bardzo zadowolona, profesjonalne podejście do pieska, bardzo dobrze wykonana praca, przemiła obsługa. Jeśli psi fryzjer to tylko ten na pewno mój pupil będzie stałym klientem ;) . Serdecznie polecam.